Verdiğiniz Silahlarla Adresleri Biliyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Elektrik Santralleri Toplu Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada, “Mersin Akkuyu’da inşası süren nükleer santrali, 2023 yılında devreye almayı planlıyoruz. Sinop’taki nükleer santralle ilgili çalışmalar sürüyor. Şimdi üçüncü bir nükleer santral için ön hazırlıklara başladık. Her üç projeyi de tamamlayarak ülkemizin hizmetine sunmakta kararlıyız.” ifadelerini kullandı.

“Bu örgütlerin tamamının gerisinde farklı güçler, destekler, projeler var”

“Terörle mücadele etmek, terör örgütlerinin hakkından gelmek bizim için kolaydır.” diyen Erdoğan, şöyle konuştu:

“Fakat şu gerçeğin de elbette farkındayız, karşımızdaki PKK sadece 3-5 bin teröristten ibaret değildir, karşımızdaki DEAŞ sadece belli sayıdaki teröristten ibaret değildir, karşımızdaki FETÖ sadece ortada gözüken hainlerden ibaret değildir, karşımızdaki DHKP-C sadece bünyesindeki birkaç yüz militandan ibaret değildir. Bu örgütlerin tamamının da gerisinde farklı güçler, destekler, projeler vardır.”

Türkiye’yi sıkıntıya sokmak için terör örgütlerine silah verenlerin artık kendilerini gizlemelerinin mümkün olmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Verdiğiniz silahlarla hepinizin adresini biliyoruz. Kim kime ne silah veriyor? PYD bir terör örgütü, PKK’nın yan kolu, YPG yan kolu. Apaçık bunlar ortadayken hala siz bunu savunuyorsanız, ‘Terör örgütü DEAŞ’ı bir başka terör örgütüyle yok edeceğim’ gibi safiyane bir yaklaşım ortaya koyuyorsanız, kusura bakmayın bu dünyada bunu kimse yutmaz. Yarın o örgütlerin hedefi haline gelmekten de kurtulamayacaklar” şeklinde konuştu.

“İsteseniz de istemesiniz de biz muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkacağız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Pek çok çevre, pek çok ülke Türkiye’ye karşı, ‘Maksat komşunun iki gözü çıksın’ mantığıyla bir husumet politikası yürütüyor. ‘Türkiye ayağa kalkmasın, Türkiye belini doğrultmasın, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmasın’. İsteseniz de istemesiniz de biz muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkacağız.”

BİLGİLER
tarafından 07 Kasım 2016 - 16:46 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 832 kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ